Реконструкція квартири в стилі неокласицизму в Турині – Casa Perla

Реконструкція історичної будівлі – це завжди виклик для архітекторів (інтер’єру). Спадщина будинку має бути збережена, водночас задовольняючи прагнення клієнта до сучасного комфорту та функціональності. Проект “Casa Perla” молодої туринської архітекторки Кароли Ріботти слугує вражаючим прикладом того, як такий проект може бути успішно реалізований з великою витонченістю.

Турин, столиця північної італійської провінції П’ємонт, приваблює відвідувачів сумішшю архітектурної елегантності, що походить з часів, коли Турин колись був столицею савойської королівської сім’ї, та італійського стилю життя. Численні міські палаци, замки, широкі аркадні бульвари та площі є свідками цієї колись славної епохи, а тепер належать до об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ми знаходимося в самому центрі історичного центру. Як тільки ми залишаємо жваву і метушливу вулицю Віа По з її бутіками і кафе на одну з бічних вулиць, стає помітно тихіше. Саме тут, в історичному палаццо в неокласичному стилі, розташований готель “Casa Perla”.

Високі кімнати вражають своєю особливістю і водночас викликом: склепіннями! Ця комбінація, таким чином, була в центрі проекту Кароли Ріботти. Її метою було зберегти антикварні елементи та збагатити їх кількома сучасними деталями, використовуючи продукцію NOËL & MARQUET.

“Проект повинен був мати чітку центральну тему, всі кімнати повинні були вступати в діалог один з одним і гармоніювати”. – Карола Ріботта, Архітекторка та дизайнерка інтер’єру

З цієї причини в різних приміщеннях квартири були встановлені профілі, які гармонійно поєднуються з історичними елементами ліпнини. У передпокої було використано раму з профілів для непрямого освітлення (IL 9 MEMORY), щоб підкреслити і виділити склепінчасту стелю. На стіні настінна плитка PUZZLE надає стіні характер. Тривимірний елемент дизайну можна застосовувати різними способами, забезпечуючи велику індивідуальність.

“Я часто рекомендую ці профілі в своїх проектах ремонту або перепланування, оскільки вони дозволяють оформити будинок або окремі кімнати відповідно до смаку його мешканців. Можливості для дизайну безмежні, тож дайте волю своїй фантазії!” – Карола Ріботта

У спальні профілі додають індивідуального стилю простору за ліжком. Направляючі для стільців були розміщені на настінній шафі, яка була заґрунтована та пофарбована під колір стін.  Легкість і відносна швидкість, з якою можна встановити рейки для стільців, означає, що ви можете вирішити додати профілі або внести зміни в процесі роботи. Так сталося і з каркасами в цій спальні. Під час початкового проектування ні цей профіль, ні ця конструкція не були заплановані. Як бачите, стельові та настінні рами ідеально гармоніюють між собою, хоча й належать до різних періодів.

“Рейлінги для стільців – чудовий спосіб додати руху та характеру стінам кімнати”. – Карола Ріботта

Однак очевидною родзинкою є вітальня. Величезна склепінчаста стеля підкреслена сучасним філігранним круглим світильником і бічними карнизами з непрямим освітленням. Ліпнина, що оточувала склепінчасту стелю, була майже безповоротно втрачена. Залишилися лише окремі фрагменти та 4 декоративні кути. Комбінуючи профілі Z10 ARSTYL і відповідні декоративні елементи Z104 ARSTYL, вдалося відновити всю композицію.

На головній стіні рами (Z10) також пофарбовані в той самий колір, що й стіна. Тут вони перериваються, щоб створити простір для меблів у вітальні, а потім продовжуються внизу. Можливість різання та з’єднання профілів дозволяє створювати нескінченну кількість рішень і дизайнів.

Ретельний підбір профілів доповнюється плінтусами FL1 WALLSTYL, які також мають той самий колір, що й стіна, щоб надати їй безперервності. Плінтуси гармонійно поєднуються з високоякісною паркетною підлогою, не будучи нав’язливими.

Карола Ріботта про себе

Я підходжу до кожного проекту як до власного будинку і намагаюся знайти правильний баланс між функціональністю, естетикою і, не в останню чергу, бюджетом. Дизайн інтер’єру – це моя пристрасть, я дихаю “повітрям інтер’єру” з дитинства, супроводжуючи свого батька (власника меблевого магазину) на “Salone del mobile” і мріючи одного дня стати архітектором і дизайнером інтер’єру.

Я підтримую своїх клієнтів на всіх етапах проектування їхніх будинків. Я зустрічаюся з ними через певні проміжки часу, щоб спільно оцінити багато запланованих рішень і провести їх через усі рішення. Я заспокоюю їх, коли вони мають сумніви, і допомагаю їм у складному виборі матеріалів та оздоблення. Я завжди кажу своїм клієнтам, що матеріали відіграють важливу роль в успіху проекту. Я дбаю про кожен аспект з майже божевільною увагою до деталей. Ніщо не залишається на волю випадку. Мета – створити середовище, в якому клієнт відчуває себе розпещеним і задоволеним.

Виберіть свою країну або регіон, щоб переглянути вміст, який більше відповідає вашим інтересам.

перейти на "Noël & Marquet - International"